| Brand | Alberto Sassi |
| Model Number | G200-TS |
| Capacity | 630 kg |
| Speed | 1.00 m/s |
| Pulley Size | Γ210 (6 x 6.5 mm) |
| Power | 4.4 kW |
| Origin | Italy |
| Category | Gearless Traction Machines |
Alberto Sassi G200-TS β gearless traction machine for 630 kg at 1.00 m/s. 4.4 kW motor, Γ210 mm sheave. Made in Italy.