| Brand | Alberto Sassi |
| Model Number | G200-TS |
| Capacity | 400 kg |
| Speed | 1.00 m/s |
| Pulley Size | Γ320 (3 x 8 mm) |
| Power | 3.6 kW |
| Origin | Italy |
| Category | Gearless Traction Machines |
Alberto Sassi G200-TS β gearless traction machine for 400 kg at 1.00 m/s. 3.6 kW motor, Γ320 mm sheave. Made in Italy.