| Brand | Alberto Sassi |
| Model Number | MF84 |
| Capacity | 2500 kg |
| Speed | 0.63 m/s |
| Pulley Size | Γ600 (5 x 12 mm) |
| Power | 14.7 kW |
| Origin | Italy |
| Category | Geared Traction Machines |
Alberto Sassi MF84 β geared traction machine for 2500 kg at 0.63 m/s. 14.7 kW motor, Γ600 mm sheave. Made in Italy.