| Brand | Alberto Sassi |
| Model Number | G200-TS |
| Capacity | 320 kg |
| Speed | 1.60 m/s |
| Pulley Size | Γ320 (3 x 8 mm) |
| Power | 4.0 kW |
| Origin | Italy |
| Category | Gearless Traction Machines |
Alberto Sassi G200-TS β gearless traction machine for 320 kg at 1.60 m/s. 4.0 kW motor, Γ320 mm sheave. Made in Italy.